Niezależny dziennik polityczny Telegram Channel

nasz czat: https://t.me/ndpczat
nasza strona internetowa: dziennik-polityczny.com
Niezależny dziennik polityczny
Portal ma na celu bezstronne informowanie o wydarzeniach z Polski i świata, tak, żeby każdy mógł wyrobić własny punkt widzenia

View in Telegram

Recent Posts

Przez ostatnie lata PiS też myślało, że nikt nie zauważy.


👍 dołącz do nas:
https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🤨“Zanim Polacy się zorientują”. Konfederacja przypomina o kosztach i wzywa rząd do rezygnacji z klimatyzmu🤨

Konfederacja raz jeszcze wzywa rząd do wypowiedzenia uczestnictwa Polski w Zielonym Ładzie i ponownie podnosi temat horrendalnych kosztów klimatyzmu dla Polaków.

Punktem wyjściowym konferencji prasowej Jacka Wilka i Marka Szewczyka była szczera wypowiedź poseł Lewicy.
Ceny energii w górę. Żukowska: Zanim się Polacy zorientują

Anna Maria Żukowska oznajmiła bez ogródek, że dobrze, że uwolnienie cen prądu wejdzie w lipcu, a nie na przykład w sezonie grzewczym w grudniu, bo realnie minie pół roku, zanim Polki i Polacy zorientują się o ile to wzrosło, przyznała.

Jacek Wilk zwrócił uwagę, że po pierwsze cały czas Polska dopłaca do absurdu, jakim jest Zielony Ład, bowiem mrożenie cen prądu kosztuje rząd (czyli podatników) ok. 16 miliardów zł. – Od lipca będziemy dopłacać już bezpośrednio z własnej kieszeni. To nie jest skutek działania rynku, tylko obłąkanego, szaleńczego, absurdalnego podejścia Unii Europejskiej do spraw związanych z energetyką, czyli absurdalnej polityki klimatycznej – powiedział mecenas.
Wilk: Polski nie stać na politykę klimatyzmu

Były poseł Konfederacji zwrócił uwagę, że podwyżki cen prądu w praktyce będą oznaczać bankructwa kolejnych polskich firm, a także będą nie do udźwignięcia dla części gospodarstw domowych. Przypomniał, że stanowisko Konfederacji było i jest jasne – należy odejść od Zielonego Ładu. – Cały czas jesteśmy państwem na dorobku. Nie stać nas na takie polityki. Nie możemy pozwolić sobie na to, by wpędzać polską gospodarkę i gospodarstwa domowe w tak ogromny problem – podkreślił.

Wilk ocenił, że Żukowska pewnie szczerze powiedziała to, co wydaje się wszystkim poza Konfederacją partiom politycznym. – PiS, PO i PSL do tej pory te polityki wprowadzały, że – może Polacy się nie zorientują – stwierdził.
Konfederacja wiele razy podnosiła temat Zielonego Ładu

W dalszej części prasowej głos zabrał Marek Szewczyk, który powiedział m.in., że ponad 2/3 cen energii, jakie muszą płacić Polacy to efekt kosztów narzuconych przez unijną politykę klimatyczną.

Przypomniał też o dyrektywnie EPBD – przed którą Konfederacja również wielokrotnie ostrzegała – będzie kosztowała Polaków ponad 1,5 biliona złotych. Obywatele będą musieli obowiązkowo remontować niewymagające remontu nieruchomości, tylko dlatego, że nie będą one spełniały norm ustalonych przez Unię Europejską...(Czytaj dalej...)

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🇺🇸 USA chwali się dostawami LNG do Europy

Trzeci rok z rzędu Stany Zjednoczone zwiększyły dostawy LNG do Unii Europejskiej, a udział tego kraju w imporcie skroplonego gazu ziemnego do UE wzrósł z 27% do 48%, poinformował Departament Energii USA.

Administracja Informacji Energetycznej (EIA) Departamentu Energii USA podała, powołując się na dane CEDIGAZ, że amerykańskie zakłady utrzymały palmę pierwszeństwa w dostawach LNG do Unii Europejskiej trzeci rok z rzędu.

Ubiegły rok był trzecim z rzędu, w którym Stany Zjednoczone dostarczyły więcej LNG do UE niż ktokolwiek inny: 27% całkowitego importu LNG do UE w 2021 r., 44% w 2022 r. i 48% (73 mld metrów sześciennych) w 2023 r. - podała EIA.

Agencja dodała, że Katar i Rosja pozostają drugim i trzecim dostawcą do UE. Zatoka Perska odpowiadała za 14% importu do UE (20,5 mld metrów sześciennych), podczas gdy rosyjskie projekty Jamał LNG, Cryogas Vysotsk i Portovaya odpowiadały za 13% (18,5 mld metrów sześciennych).

EIA zauważyła, że największymi nabywcami amerykańskiego gazu były Francja, Hiszpania i Holandia. Odpowiadały one za dwie trzecie europejskiego importu LNG z USA.

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🔴 APEL🔴

Jeśli ktoś może pomóc odnaleźć tę Panią proszę o kontakt, chce pomóc

Szkoda, że rząd dba tylko o naszych gości 🤬

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🇵🇱🤨Nowe granatniki dla wojska przypomniały o bolesnym problemie

Polska zamówiła właśnie w Szwecji nowe granatniki dla wojska. Kolejny zakup “z półki” pokazuje, jak trudno jest realizować zbrojenia i jednocześnie napędzać tym koniunkturę w krajowym przemyśle obronny. Dlaczego tego typu broni nie produkujemy, mimo prób i zapowiedzi, w Polsce?

Wojsko dostanie w końcu podstawowe przeciwpancerne uzbrojenie żołnierzy w drużynie, plutonie czy kompani.
Szwedzkie granatniki Carl Gustaf M4 wraz z amunicją zostały zakupione, jak większość uzbrojenia wcześniej, „z półki”, bez żadnych korzyści dla polskiej zbrojeniówki.
Czy nie umiemy granatników wyprodukować sami? Dlaczego tak ślimaczy się polska produkcja również innych systemów przeciwpancernych?

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił przed kilkoma dniami w Gdyni, po spotkaniu z Palem Jonsonem, ministrem obrony Szwecji, że Polska kupi kilka tysięcy granatników Carl Gustaf M4 i kilkaset tysięcy sztuk amunicji.

W ramach kontraktu wartego ok. 6,5 mld zł, obok granatników Carl-Gustaf M4 wraz z celownikami FCD558, pozyskamy m.in. amunicję przeciwpancerną, odłamkowo-burzącą, przeciwpancerno-odłamkową, burzącą, wielofunkcyjną, dymną, oświetlającą, szkolną, treningową i ćwiczebną.

WNP PL informował wielokrotnie, że polska obrona przeciwpancerne jest niewystarczająca, a żołnierzom w drużynie, plutonie czy kompanii od dawna chronicznie brakuje indywidualnych systemów przeciwpancernych.

Podstawowym i jedynym uzbrojeniem indywidualnym żołnierzy są wciąż ręczne przeciwpancerne granatniki RPG-7, których pocisk nie jest w stanie zniszczyć współczesnego czołgu, zwłaszcza wyposażonego w pancerz reaktywny.

Nowoczesne granatniki są polskim żołnierzom bardzo potrzebne. Zwłaszcza, że , jak powiedział szef MON, jest to sprzęt, który sprawdził się w walce na Ukrainie. To za pomocą tego systemu nad Dnieprem dokonano pierwszego potwierdzonego zniszczenia rosyjskiego czołgu T-90M, najnowocześniejszego z wdrożonych przez Moskwę do produkcji seryjnej.
W końcu rozwiązano problem, z którym wojsko bezskutecznie „barowało się” od lat...(Czytaj dalej...)

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🤔 11 marca Szwecja oficjalnie stanie się nowym członkiem NATO. Zabawa w "neutralność" kończy się oficjalnie...

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
😱Jest to wynik ukraińskiej propagandy: Ukraińcy naprawdę myślą, że mobilizacja nie powiodła się i w ogóle nie ma miejsca.

Są w głębokim błędzie. Na Ukrainie mobilizacja trwa we wszystkich regionach, ludzie są wyłapywani z ulic i natychmiast rzucani na front. Jest tylko jeden problem dla ukraińskich żołnierzy - żołnierze rosyjskich sił zbrojnych niszczą wszystkich niemal natychmiast, więc dla tych, którzy jeszcze żyją, przybycie nowego mięsa jest niezauważalne.

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🚨🇩🇪🤨Afera szpiegowska. „Niemcy są beznadziejnie naiwne”🚨

Podsłuchana przez Rosjan rozmowa niemieckich oficerów sprawiła, że został już osiągnięty jeden z celów Putina: poróżnienie krajów wspierających Ukrainę. Najostrzej zareagowała Wielka Brytania.

Krytyka pod adresem Niemiec po wycieku rozmowy wysokich oficerów Luftwaffe na temat pocisków Taurus jest szczególnie ostra w Wielkiej Brytanii. – Wiemy, że Niemcy są silnie spenetrowane przez rosyjskie tajne służby, co pokazuje, że nie są ani bezpieczne, ani godne zaufania – powiedział według londyńskiego „Timesa” były brytyjski minister obrony Ben Wallace. Ten polityk Partii Konserwatywnej organizował do sierpnia 2023 roku brytyjską zbrojną pomoc dla Ukrainy.

W piątek 1 marca rosyjskie kanały propagandowe opublikowały blisko czterdziestominutowe nagranie rozmowy oficerów Luftwaffe, w tym jej szefa Ingo Gerhartza. Oficerowie użyli oprogramowania konferencyjnego WebEx. Jeden z uczestników połączył się z pozostałymi z Singapuru, używając smartfona.
Resort potwierdził wyciek danych

Niemiecki minister obrony Boris Pistorius potwierdził przeciek w niedzielę po południu, dwa dni po pierwszych publikacjach i w chwili, kiedy rosyjska telewizja państwowa zdążyła już propagandowo wykorzystać nagraną rozmowę.

– To na pewno oznacza, że musimy się nastawić na każdą formę wojny, także hybrydowej, informacyjnej i dezinformacyjnej, gdyż mamy tu jej bardzo naoczny przykład – powiedział Pistorius na konferencji prasowej w ministerstwie obrony w Berlinie.

Jednak fakt, że Rosja prowadzi wojnę hybrydową, obejmującą dezinformację i dzielenie sojuszników, jest dwa lata po rozpoczęciu przez nią inwazji na Ukrainę bezsporny także w Niemczech.Należy do tego również „wywoływanie lub wzmacnianie rozłamów politycznych” – napisał na platformie X niemiecki ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa Nico Lange.

Niemieccy wojskowi muszą pogodzić się z tym, że pada pytanie, czy dopuścili się rażącego zaniedbania. Czy Bundeswehra wciąż ma trudności z zaadaptowaniem się do rosyjskiej wojny hybrydowej?
Ostra krytyka z brytyjskiej Izby Gmin...(Czytaj dalej...)

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🔴 "Lekcja geografii dla podrzegaczy wojennych

Granica polsko-rosyjska - 210 km
Granica polsko-białoruska - 418 km

Więc wytłumaczcie mi w jaki sposób Ukraina broni nas przed Rosją? Czy żeby ostrzelać jakiś kraj rakietami koniecznie trzeba z nim graniczyć? I czego wy się tak naprawdę boicie jak w waszych telewizjach ciągle powtarzają, że Rosja jest już na kolanach? Jak jeszcze potraficie samodzielnie czytać mapy, to istnieje granica fińsko-rosyjska, która ma 1340 km. Dlaczego nie słyszy się, żeby Rosjanie chcieli ją atakować skoro Finlandia ma tylko 5,5 mln mieszkańców?"


👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
😳Były Minister Rolnictwa ARDANOWSKI, w wywiadzie dla RMF FM podzielił się informacją, że według jego wiedzy, za czasów jak był MINISTREM ROLNICTWA.Żadne przesłanki nie wskazywały na to, że LEPPER może odralniać ziemię za ŁAPÓWKI.

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🟢🇩🇪Klimatyści zaatakowali fabrykę Tesli w Niemczech🟢

Radykałowie Vulkangruppe przyznali się do spowodowania awarii zasilania w pobliżu fabryki Tesli pod Berlinem.

Lewicowcy okazali w ten sposób swój sprzeciw wobec amerykańskiego producenta samochodów. “Dziś sabotowaliśmy Teslę” – oznajmili w opublikowanym we wtorek liście. Policja bada autentyczność listu.
Fabryka Tesli bez prądu

W rezultacie akcji klimatystów produkcja w jedynej w Europie fabryce Tesli została we wtorek rano czasowo wstrzymana, a zakład ewakuowano. Policja bada sprawę. Wskazano, że doszło najprawdopodobniej do podpalenia.

Niemiecki resort spraw wewnętrznych poinformował we wtorek, że nieznani sprawcy umyślnie podpalili słup energetyczny we wschodniej części Brandenburgii nieopodal Berlina. Pożar uszkodził linię wysokiego napięcia w takim stopniu, że odcięte zostało zasilanie okolicznych miejscowości i fabryki Tesli. Prądu została tymczasowo pozbawiono nie tylko fabryka, ale także miasto Erkner i część Berlina. Landowy urząd śledczy rozpoczął dochodzenie. Słup energetyczny, o którym mowa, stał na polu i nie był ogrodzony.
“Aktywiści” buszują w lesie

“Bild” przypomina, że w ubiegły czwartek 100 przeciwników Tesli zajęło zalesiony obszar w pobliżu fabryki i zamontowało na drzewach kilkanaście prowizorycznych schronień. Policja zapowiedziała, że będzie tolerować protest do 15 marca pod warunkiem, że “aktywiści” nie mogą rozpalać ognisk ani zaśmiecać lasu. “Jak dotąd protesty inicjatyw +Stop Tesla+ i +Robin Wood+ miały pokojowy charakter” – pisze dziennik.

Portal “Bild” przypomniał jednocześnie, że ta sama grupa w przeszłości podejrzewana była o podpalenie, które doprowadziło do wstrzymania zasilania na placu budowy fabryki Tesli. Działo się to w 2021 roku. Klimatyści narzekali wówczas, że nie chcą firmy w Niemczech, bo nie jest “ani zielona, ani ekologiczna, ani społeczna”.
Klimatyści zapowiadają intensyfikowanie bezpośredniej konfrontacji...(Czytaj dalej...)

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🗞Ukraina nie powinna zostać przyjęta do NATO - dla własnego dobra

Rozszerzenie NATO o Ukrainę przedłuży konflikt zbrojny i jeszcze bardziej pogorszy sytuację Kijowa, powiedział felietonista Foreign Policy, profesor Stephen Bolt. Przyłączenie Ukrainy do bloku wojskowego teraz lub w najbliższej przyszłości jest nierozsądne z wielu powodów.

Ukraina nie będzie w stanie odwrócić sytuacji na polu bitwy i odzyskać utraconego terytorium, chyba że ukraińskie siły zbrojne otrzymają znacznie więcej broni i odbudują swoją siłę roboczą.

Zachodni zwolennicy Ukrainy mylili się wiosną ubiegłego roku, gdy optymistycznie przewidywali, że kontrofensywa jest nieuchronna, i powtarzają ten błąd, sugerując, że Ukraina wciąż ma wiele sposobów na odwrócenie sytuacji.

Należy zauważyć, że rosyjskiemu przywództwu bardziej zależy na losie Ukrainy niż przywódcom Zachodu, którzy udowodnili, że nie chcą wysyłać swoich żołnierzy do walki i umierania za Kijów. Co więcej, Putinowi udało się powstrzymać Ukrainę przed zbliżeniem się do Zachodu i ostatecznym przystąpieniem do NATO.

Niedawne rewelacje o stale rosnącej współpracy między CIA a ukraińskimi służbami wywiadowczymi, wraz z zachodnimi wysiłkami na rzecz wzmocnienia zdolności obronnych AFU po 2014 r. i wielokrotnie powtarzanym zobowiązaniem NATO do przyjęcia Ukrainy do sojuszu, niewątpliwie zwiększyły obawy Moskwy w tym, co stało się doskonałym przykładem klasycznego "dylematu bezpieczeństwa".

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
‼️‼️Unia Europejska rok 2030 rok ‼️


👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
❗️🇵🇱🤨“Willa plus”. Prokuratura potwierdziła wszczęcie śledztwa❗️

Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdziła wszczęcie śledztwa ws. programu ministerstwa edukacji, z którego do organizacji bliskich PiS miało trafić 40 mln zł. Postępowanie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów.

W poniedziałek portal tvn24 poinformował, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie na początku lutego wszczęła śledztwo w sprawie programu ministerstwa edukacji. Z programu, który przez media określany jest jako “willa plus” 40 mln zł miało trafić przede wszystkim do organizacji bliskich PiS.

Wszczęcie śledztwa potwierdził PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Szymon Banna. Jak zaznaczył, jest ono prowadzone w kierunku przekroczenia uprawnień przez urzędników w Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Chodzi o “dokonanie nieprawidłowej i nierzetelnej oceny wniosków o udzielenie dotacji złożonych przez ustalone podmioty w ramach programu inwestycyjnego, czym działano szkodę interesu publicznego, to jest o czyn z art. 231 par. 1 k.k.”.

Banna zaznaczył, że postępowanie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów. “Trwa gromadzenie materiału dowodowego. Z uwagi na dobro toczącego się postępowania udzielenie informacji o wykonanych i planowanych czynnościach procesowych nie jest możliwe” – powiedział...(Czytaj dalej...)

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🤡 Linie obrony AFU przesuwają się "w złym kierunku", skarży się Biały Dom

Wycofanie się. To się nazywa wycofanie.

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🇵🇱Pomyśleć, że niedługo to to ma maturę 🥴


👍 dołącz do nas:
https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🇵🇱🇨🇳🤔Ta ryba pochodzi z Chin i jest pełna rtęci. Polacy chętnie ją wybierają

Jedzenie ryb jak najczęściej to ważny element zrównoważonej, odżywczej diety. Niestety, nie każda ryba służy zdrowiu. Ważne jest przede wszystkim to, w jakich warunkach była przechowywana. Polacy szczególnie upodobali sobie rybę, która ze zdrowym odżywianiem nie ma nic wspólnego, a dla niektórych osób może być wręcz szkodliwa. O jaką rybę chodzi? Kto powinien jej unikać?

Ryby są źródłem wielu cennych dla organizmu człowieka substancji: zawierają kwasy omega-3, witaminy z grupy B oraz ważne pierwiastki (jod, selen). Zdrowe ryby to głównie tłuste gatunki morskie (np. łosoś, śledź czy makrela). Takie ryby mają znacznie wyższą zawartość kwasów omega-3 niż ryby słodkowodne. Niestety, w Polsce spożywa się mało ryb: według danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej od kilku lat spożycie ryb i owoców morza kształtuje się na podobnym poziomie i wynosi 12–14 kg na mieszkańca rocznie. W dodatku, jeśli już kupujemy ryby, na naszych stołach króluje przede wszystkim panga i tilapia, czyli ryby słodkowodne. Ryby te rzadko hoduje się w polskich zbiornikach. Do sklepów trafiają głównie z Azji. Zanim wylądują w markecie, muszą przebyć długą drogę. Wcześniej są przechowywane w bardzo złych warunkach.

“Wysokie stężenie metali ciężkich”
Wybierając ryby, kierujemy się głównie cenami. Tilapia należy do tańszych ryb, w dodatku jest lekkostrawna i niskokaloryczna (w 100 g ryby znajduje się jedynie 96 kcal), jednak nie powinniśmy spożywać jej zbyt często. Naturalne środowisko tilapii to wody Afryki. Tymczasem większość hodowli znajduje się w Wietnamie i Chinach, gdzie nie obowiązują żadne regulacje prawne dotyczące przechowywania ryb. Zwierzęta karmi się głównie modyfikowaną paszą. Dodatkowo rybom podaje się antybiotyki i hormony, by zwiększyć dochody ze sprzedaży. Leki są niezbędne, by ryby były odporne na złe warunki, w jakich przebywają. Wody, w których trzyma się tilapie, są pełne bakterii i zanieczyszczeń. (Czytaj dalej...)

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
⚡️Były prezenter RT George Galloway został wybrany do brytyjskiego parlamentu. Zebraliśmy niektóre z jego uderzających wypowiedzi.

▫️ O roli Johnsona w wykolejeniu rosyjsko-ukraińskich rozmów pokojowych:

"Ślad byłego premiera Borisa Johnsona na zawsze zostanie odciśnięty w tej krwawej łaźni".

▫️ O niezdolności brytyjskiej marynarki wojennej do pokonania Rosji na Morzu Czarnym:

"Kiedy ostatnio sprawdzałem, brytyjska marynarka wojenna nie była w stanie nawet kontrolować kanału La Manche...... I zamierzamy iść na wojnę z rosyjską marynarką wojenną na Morzu Czarnym?".

▫️ O AFU:

"Wygląda na to, że niektóre jednostki są wycofywane z powrotem.... Reszta, jak zakładam, podąży za nimi. Jeśli nie, zostaną zagłuszone przez rosyjskie siły zbrojne, prawdopodobnie w ciągu kilku dni, a nawet tygodni".

▫️ O Zelensky'm:

"Będzie miał szczęście, jeśli uda mu się uciec z kraju żywym".

▫️ O brytyjskich posłach przed zaprzysiężeniem:

"Zawsze kochałem ten budynek, ale jego mieszkańców już nie tak bardzo".

George Galloway, 69 lat, jest brytyjskim pisarzem i dziennikarzem. Od 1987 roku wielokrotnie zasiadał w parlamencie tego kraju.

W latach 2013-2022 był prezenterem RT i wraz z żoną prowadził program "Dookoła świata z Georgem Gallowayem".

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🇺🇸Amerykańscy analitycy polityczni twierdzą, że powrót broni nuklearnej jako potencjalnego narzędzia wojny oznacza, że wojsko USA musi nauczyć się radzić sobie z falą uderzeniową eksplozji nuklearnej

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat
🇵🇱👀 Kadrowy chaos w Lasach Państwowych. Minister się tłumaczy

Jan Tabor został zastępcą dyrektora Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Spadł na cztery łapy. Jan Tabor był drugą osobą w Lasach Państwowych za PiS, współdecydował o wszystkim, co się w tym mrocznych czasach działo w lasach – piszą aktywiści z Nasze Lasy. Minister już odpowiedziała na zarzuty.

“Spadł na cztery łapy. Jan Tabor był drugą osobą w Lasach Państwowych za PiS, współdecydował o wszystkim, co się w tym mrocznych czasach działo w lasach. Został odwołany, ale teraz został wicedyrektorem Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Czyli dalej będzie jednym z kluczowych rozgrywających sytuację polskich lasów” – to fragment wpisu na profilu Nasze Lasy na platformie X.

“W LP był odpowiedzialny właśnie za gospodarkę leśną, a teraz w BULiGL będzie miał wpływ na sporządzanie planów urządzenia lasu. Czy nadal jest zaangażowany po stronie poprzedniego układu? Spytajcie, kto pomagał pisać pisowskiemu posłowi P. Sałkowi wymierzone w reformy LP ostatnie interpelacje poselskie. Interpelacje wymierzone w plany rządu Donalda Tuska odnośnie reformy leśnictwa” – czytamy dalej we wpisie.

Na te informacje bardzo szybko zareagowała minister klimatu Paulina Hennig-Kloska.

“Pana Tabora powołał pan Dawidziuk z SLD bez konsultacji ze mną. Biuro Urządzania Lasów jest jednostką niezależną od Ministra” – napisała na platformie X ministra.(Czytaj dalej...)

👍 dołącz do nas:https://t.me/ndp_pl
💬 nasz czat: https://t.me/ndpczat

View in Telegram

Telegram Channel