Олег Котенко – Пошук зниклих та повернення полонених Telegram Channel

Гаряча лінія ГО «ГРУПА ПАТРІОТ»: 0 800 339 247.

У вихідні дні повідомлення приймаються у Viber і Telegram за телефоном: (095) 896-04-21.

View in Telegram

Recent Posts

‼️ Родичі зниклих безвісти та полонених захисників продовжують ставати жертвами шахрайських схем

Аферисти продовжують користуватися розгубленістю родичів зниклих безвісти та полонених захисників, збагачуючись на чужому горі.

▪️ Найбільш розповсюдженими шахрайськими схемами й надалі є видурювання коштів за повернення з полону, встановлення зв’язку з рідною людиною, інформацію про місце утримання чи перебування без свідомості в госпіталі.

▪️ Шахраї орудують в переважній більшості у вечірній чи нічний час, коли люди не можуть зорієнтуватися в ситуації та перебувають у найбільш розгубленому стані.

❗️ Аферисти користуються стандартними наборами фраз, які зазвичай є інструментом психологічного тиску на й без того безпомічних родичів.

⚠️ Укотре нагадуємо, що в Україні за обмін полоненими, розшук зниклих безвісти, повернення тіл загиблих жодні фінансові винагороди не передбачені. Цими процесами займаються уповноважені державні органи.

Якщо у вас вимагають грошову винагороду, одразу ж звертайтеся до Національної поліції.
⚡️На Івано-Франківщині зустрілися з рідними зниклих безвісти та полонених захисників

Регіональний представник відокремленого підрозділу ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» Михайло Торб’як долучився до зустрічі з родинами осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та полонених захисників. До діалогу долучилися інші відповідальні держустанови та структури.

▪️ Під час зустрічі родинами надали роз’яснення, щодо алгоритмів дій та держустанов, які відповідають за пошук, повернення з полону, ідентифікацію тіл полеглих героїв.

▪️ Окремо обговорили питання, що стосуються юридичного супроводу цієї категорії населення та передбачених для них соціальних гарантій.

📲 Нагадуємо, звернутися до регіонального представництва ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» у Івано-Франківській області можна за телефоном: +38 (097) 862-55-19. Особистий прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

Офіційний сайт / Telegram / Facebook / Патріот Донбасу
⚡️На Івано-Франківщині зустрілися з рідними зниклих безвісти та полонених захисників

Регіональний представник відокремленого підрозділу ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» Михайло Торб’як долучився до зустрічі з родинами осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та полонених захисників. До діалогу долучилися інші відповідальні держустанови та структури.

▪️ Під час зустрічі родинами надали роз’яснення, щодо алгоритмів дій та держустанов, які відповідають за пошук, повернення з полону, ідентифікацію тіл полеглих героїв.

▪️ Окремо обговорили питання, що стосуються юридичного супроводу цієї категорії населення та передбачених для них соціальних гарантій.

📲 Нагадуємо, звернутися до регіонального представництва ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» у Івано-Франківській області можна за телефоном: +38 (097) 862-55-19. Особистий прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

Офіційний сайт / Telegram / Facebook / Патріот Донбасу
‼️ Як заповнити онлайн-анкету про зниклу безвісти особу: алгоритм дій

Для того, щоб заповнити анкету необхідно відкрити офіційний сайт МВС України та обрати вкладку діяльність й перейти за посиланням на Секретаріат Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

▪️ Наступним кроком слід обрати активне посилання на Анкету особи, яка зникла безвісти за особливих обставин.

▪️ За чим заявнику запропонують авторизуватися в Єдиному вікні для громадян за допомогою електронного підпису, Дія.Підпису чи Bank ID.

❗️ Такий вид авторизації дає можливість підтвердити вам свої особисті дані. Під час онлайн-реєстрації необхідно обов’язково надати дозвіл на обробку персональних даних.

▪️ Після проходження авторизації, для подачі заяви про зниклу безвісти особу, скористайтеся активної клавішею «Замовити послугу» (розташована в правому верхньому куті екрану).

▪️ В наступному вікні слід обрати послугу «Подача анкети про особу, зниклу безвісти за особливих обставин до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» (для цього прогорніть вміст сторінки браузера до самого низу).

▪️ Далі заявнику слід заповнити анкетні дані про цивільну чи військову особу, з якою втрачено зв’язок через війну.

⚠️ Надані вами дані будуть передані до Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при МВС України.

📲 Якщо у вас під час авторизації чи заповнення анкетних даних про зниклу особу виникли питання, зверніться до контактного центру МВС за телефоном: +380 (44) 334 40 35.

Офіційний сайт / Telegram / Facebook / Патріот Донбасу
‼️ Інформацію щодо ДНК-ідентифікації можна дізнатися від експертної служби МВС

Після відібрання ДНК-профілю в рідних зниклої безвісти особи, біологічний зразок вноситься до бази даних генетичних ознак людини.

Своєю чергою, туди ж вносять і відібрані біологічні зразки загиблих захисників, де в автоматичному режимі проводять порівняння ДНК-профілів.

Щоб упевнитися, що ДНК родича зниклої безвісти особи було внесено до бази даних або ж уточнити щодо наявних збігів ДНК, рекомендуємо звернутися до експертної служби МВС у своєму регіоні.

З номерами телефонів представництва у вашій області можна ознайомитися в інфографіці.

Більш детально про процедуру відібрання ДНК-матеріалу можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

📲 Нагадуємо, працює гаряча лінія ГО «ГРУПА ПАТРІОТ»: 0 800 339 247. У вихідні можете надсилати повідомлення у Viber та Telegram за номером: (095) 896-04-21. Юридична допомога: (066) 053-11-39 та (068) 053-11-39.
‼️ Алгоритми дій для родин зниклих безвісти осіб розроблені ГО «ГРУПА ПАТРІОТ»

▪️ Військовий зник безвісти за особливих обставин: алгоритм дій

▪️ Як діяти якщо зникла безвісти цивільна людина?

▪️ Як проходить відібрання ДНК-матеріалу в рідних зниклих безвісти осіб

▪️ За яких обставин можливе проведення повторної ДНК-експертизи?

▪️ Що робити якщо зафіксовано активність телефону зниклої безвісти людини?

▪️ Що робити, якщо зниклого безвісти впізнано на фото чи відеоматеріалах?

▪️ Звільнений полонений повідомив про перебування в полоні зниклої безвісти особи

▪️ Як змінити статус зниклого безвісти на «полон»

▪️ Алгоритм перепоховання військових, які мали статус зниклих безвісти за особливих обставин

📲 Також отримати консультації можна на гарячій лінії ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» за телефоном: 0 800 339 247. У вихідні можете надсилати повідомлення у Viber та Telegram за номером: (095) 896-04-21. Юридична допомога: (066) 053-11-39 та (068) 053-11-39.
‼️ Про місця ймовірних поховань повідомляйте на гарячу лінію ГО «ГРУПА ПАТРІОТ»

Пошукові команди продовжують відпрацьовувати локації ймовірного зникнення та поховання захисників на деокупованих територіях України.

▪️ Якщо ви володієте інформацією про локації, то повідомляйте про них на гарячу лінію громадської організації «ГРУПА ПАТРІОТ». Звернення від громадян приймають за телефоном: 0 800 339 247.

▪️ Завдяки місцевим жителям, які передають таку інформацію, прискорюється процес пошуку та подальшої ідентифікації осіб.

📲 Жителі окупованих територій про місця ймовірних поховань можуть повідомляти у Viber/Telegram за телефоном: (095) 896-04-21.

❗️ Ці локації буде відпрацьовано одразу ж після звільнення територій Збройними Силами України.
‼️ Комунікація з родинами зниклих безвісти – це не лише розшук, але й усебічна підтримка

До регіональних представництв громадської організації «ГРУПА ПАТРІОТ» щоденно звертаються родини зниклих безвісти та полонених захисників.

▪️ Люди потребують не тільки комплексного супроводу в розшуку своїх рідних, але й психологічної підтримки.

▪️ В кожному відокремленому підрозділі працюють фахові психологи, які за потреби надають допомогу родичам. Для родин проводяться як індивідуальні, так і групові сеанси з психологами.

▪️ Лише стабілізувавши психологічний стан, родини можуть і надалі продуктивно продовжувати пошук своїх рідних у співпраці з усіма відповідальними держустановами.

Як працюють з родинами в Дніпропетровській області, дивіться в сюжеті☝️

❗️Повний перелік контактів регіональних представництв ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» можна знайти, перейшовши за посиланням.
Пошукові команди працюють у надскладних умова задля того, щоб повернути кожного загиблого захисника додому.

Кожна локація відпрацьовується одразу ж після звільнення територій та стабілізації безпекової ситуації.

Пошуковці роблять усе заради того, щоб рідні якомога скоріше змогли гідно вшанувати пам’ять загиблих Героїв!

Слава нашим Героя, які віддали за наше майбутнє найцінніше – власні життя!
⚡️ Як отримати інформацію про слідчого, який розслідує кримінальне провадження щодо зниклої безвісти особи?

Щоб отримати інформацію про слідчого, родичі зниклого безвісти за особливих обставин повинні звернутися до Нацполіції за місцем подання заяви або за місцем зникнення людини.

При спілкуванні з відповідальним працівником поліції повідомте:

▪️ власне ПІБ і ступінь родинних відносин зі зниклим безвісти;

▪️ номер кримінального провадження;

▪️ за необхідності – інші відомості витягу із Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідальна особа зобов’язана надати вам інформацію про найменування й адресу органу Національної поліції або СБУ, ПІБ слідчого і його робочий телефон (за наявності).

‼️ Важливо ‼️ Комунікація зі слідчим має відбуватись виключно у письмовій формі. Телефонні розмови, усні заяви та клопотання законодавством не передбачені.

📲 Нагадуємо, працюють гарячі лінії юридичної допомоги ГО "ГРУПА ПАТРІОТ": (066) 053-11-39 та (068) 053-11-39.
Сьогодні в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні – невинно убієнних душ, які загинули в боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє.

Події десятирічної давними воістину стали переломними в нашій історії. На жаль, ціною змін стали людські життя.

Представники громадської організації «ГРУПА ПАТРІОТ» були активними учасниками Революції Гідності, спільно з свідомими громадянами вони зробили свій вибір – боротися за свободу та гідність кожного українця.

У десяту річницю пам’яті борців за свободу українського народу в тузі схиляємо голови перед їхньою мужністю у боротьбі за справедливість.

Як і десять років тому, ми продовжуємо боротися за власну свободу та незалежність, а Небесне військо оберігає наших захисників згори.

Вічна пам’ять, вічна шана Героям Небесної Сотні!
⚡️ На Волині розробили дорожню карту для військових та звільнених з полону цивільних осіб

Відбулася презентація дорожньої карти послуг та пільг, які надаються в Луцькій громаді військовослужбовцям та цивільним особам, які повернулися з полону.

▪️ До розробки дорожньої карти долучилися представники громадської організації «ГРУПА ПАТРІОТ» Раїса Клименко та Оксана Щесюк.

▪️ Дорожня карта розроблена за підтримки Інформаційно-консультативного жіночого центру та містить перелік служб, які надають юридичні, психологічні, медичні та інші види соціальних послуг.

📲 Нагадаємо, родини зниклих безвісти осіб із Волинської області можуть звернутися за консультаціями за телефоном гарячої лінії відокремленого підрозділу ГО «ГРУПА ПАТРІОТ»: +38 (050) 675-34-17.
‼️ Зверніть увагу‼️ В мережі знову активізувалися шахраї!

Останніми днями в соціальних мережах знову почали з’являтися повідомлення про шахрайські схеми, щодо родин зниклих безвісти та полонених захисників.

Аферисти вкотре намагаються виманити кошти за встановлення зв’язку з полоненими або ж інформацію, щодо зниклих безвісти.

⚠️ Будьте пильні, спілкуючись у мережі про зниклих безвісти чи полонених із незнайомцями. Якщо ж ви запідозрили про ймовірну шахрайську схему, то всю отриману від зловмисника інформацію передайте до правоохоронних органів. За подібні злочини шахраї понесуть передбачене кримінальним кодексом покарання.

‼️ Якщо ж вас шантажують життям та здоров’ям захисника, а в обмін на його безпеку вимагають гроші та інформацію про місця дислокації військових чи стратегічних об’єктів, одразу ж повідомте про це до Об’єднаного Центру Служби Безпеки України.

📲 Контакти Об’єднаного центру СБУ: +38 (044) 321-11-21, +38 (098) 321-11-21 або ж повідомити про такі випадки можна в Telegram, WhatsApp, Viber за телефоном: +38 (067) 650-83-32.
⚡️Регіональне представництво ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» у Вінницькій області

Регіональні представники відокремлених підрозділів ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» продовжують прийом та консультації родин зниклих безвісти за особливих обставин в областях.

Жителі Вінниччини щодо отримання консультацій по алгоритмам дій, юридичній та психологічній допомозі можуть звертатися до регіонального координатора Марії Довжик.

📲 Родини зниклих безвісти осіб цих регіонів можуть отримати консультацію за телефоном: +38 (097) 723- 27-97.

❗️ Особистий прийом (за попереднім записом) здійснюється за адресою: м. Вінниця, вул. Єрусалимка, 8.

Також звернення від громадян приймаються на електронну адресу: [email protected].
‼️Як змінити статус зниклого безвісти на «полон»: алгоритм дій

Якщо ви знайшли інформацію (фото/відео) про те, що близька людина, яка вважалася зниклою безвісти за особливих обставин, перебуває в полоні, то для зміни статусу на «полон» слід дотримуватися наступного алгоритму дій.

▪️ Якщо фото/відео докази не є чіткими, слід звернутися із заявою до слідчого, який веде кримінальне провадження, про проведення портретної експертизи.

▪️ За результатами експертизи необхідно отримати копію висновку експерта.

▪️ У подальшому, щоб змінити статус на «полон», зверніться із письмовими запитами до Національного інформаційного бюро, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру СБУ.

▪️ До запитів додайте висновок експерта, який проводив процедуру портретної експертизи.

⚠️ Після отримання відповідних документів про підтвердження зміни статусу від вище перелічених структур, зверніться з письмовою заявою до військової частини, щодо отримання Довідки №55 (Про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії рф).

❗️ Довідка видається протягом 30 календарних днів з дня надходження відповідної заяви. Своєю чергою, військова частина на підставі отриманих документів змінює статус на «полон».

📲 Нагадаємо, працює гаряча лінія юридичної підтримки ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» за телефонами: (066) 053-11-39 та (068) 053-11-39.

View in Telegram

Telegram Channel